Shakhtar razbijen u Munchenu

Ekipa Bayerna večeras je u revanš susretu osmine finala Lige prvaka deklasirala Shakhtar sa 7:0 i sasvim zasluženo prošla dalje.

Već u četvrtoj minuti Bavarci dolaze u vodstvo. Muller je bio uspješan sa jedanaest metara za 1:0. Nakon toga Bayern je nastavio sa incijativom.

U 29. minuti velika gužva pred golom gostiju donosi novi gol Bavarcima. Lewandowski je sjajno spustio jednu loptu u peterac gdje se našao Boateng koji šalje loptu u praznu mrežu za 2:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Samo četri minute igre u nastavku bilo je dovoljno domaćima da povedu sa 3:0. Ovoga puta strijelac je bio Franck Ribery.

Samo dvije minute kasnije Pyatov je morao u mrežu po novu loptu. Ovoga puta Ribery je ubacio, loptu je kratko golman Shakhtara odbio ali pravo na nogu Mullera koji pogađa za 4:0.

Igrala se 63. minuta a Bayern je postigao i peti gol. Ubacio je Rafinha a strijelac je bio Holger Badstuber.

Šesti gol na meču za Bayern djelo je Roberta Lewandowskog koji je u 75. minuti postigao gol. Konačnih 7:0 postavlja Gotze u 87. minuti meča.      (izvor: Oslobodjenje portal)