Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovina savladala je u Vitezu ekipu Estonije sa 28:26 i osigurala plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo.

Reprezentacija BiH upisala je novu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, ovog puta naši momci bili su bolji od ekipe Estonije rezultatom 28:26.

BiH je odigrala sjajno prvo poluvrijeme i sa šest golova prednosti otišli na pauzu.
U drugom poluvremenu desilo se ono što nam se uvijek dešava, nismo uspjeli povezati nekoliko dodavanja, a protivnik je to surovo kažnjavao. Estonci su u nekoliko navrata stizali i na jeda gol razlike, ali na svu sreću važnim golovima Toromanovića i Ovčine uspjevali smo zadržati prednost.

Iako se u zadnji nekoliko minuta igrali gol za gol, konačan rezultat glasio je 28:26. Ovim trijumfom rukometaši Bosne i Hercegovine osigurali su plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo.